Nippon Paint
بخش ثبت نام

دانشجویان گرامی برای شرکت در مسابقه کافیست فرم ثبت نام را از بخش پایین دانلود نمائید و پس از تکمیل به همراه یک سی دی یا دی وی دی از موارد خواسته شده به آدرس دبیرخانه مسابقه پیش از موعد مقرر (30 آبان ماه 1397) ارسال نمائید.در صورت هرگونه پرسش شما می توانید با تلفن تماس اعلام شده در بخش ارتباط با ما تماس حاصل فرمائید

دانلود فرم

توضیحات کلی مسابقه :

مسابقه طراح جوان آسیا برای دانشجویان جوان رشته معماری در کشور های آسیایی طراحی شده است.شرکت در مسابقه بصورت انفرادی بوده و امکان حضور گروهی میسر نمی باشد.

این مسابقه که همزمان در کشورهای آسیایی برگزار می شود امسال یازدهمین سال خود را سپری می کند.ایران نیز دومین سال است که به جمع کشورهای برگزار کننده پیوسته است.سال گذشته این مسابقه در سطح مناسبی در ایران برگزار شد و نفرات برتر توسط هیات داوران انتخاب و هدایای ویژه ای به آن ها تعلق گرفت.نفر اول نیز برای رقابت با سایر کشورها به مالزی اعزام شد.

امسال نیز برندگان مسابقه توسط هیات داوران انتخاب می گردند و نفر اول علاوه بر دریافت جایزه ویژه، برای ادامه مسابقه به کشور سنگاپور اعزام خواهد شد.لازم به ذکر است که هدیه نفر برگزیده در سطح آسیا اعزام و آموزش دوره در طول 6 هفته در دانشگاه هاروارد خواهد بود.

نحوه ارایه طرح :

بسته طرح شما که به دبیر خانه ارسال می گردد باید دارای 3 قسمت باشد.بخش اول فرم تکمیل شده شرکت در مسابقه، بخش دوم یک برگ توضیحات طرح که در یک صفحه حداکثر در 1000 کلمه تایپ شده ارسال می گردد. بخش سوم سی دی طرح که توضیحات آن و نحوه امتیاز دهی به آن در ادامه آمده است.

موضوع مسابقه طراحی یک ساختمان خلاق و نو آور است و هیچگونه محدودیتی در انتخاب کاربری و زمین وجود ندارد .یعنی دانشجویان گرامی می توانند ساختمانی با کاربری مسکونی، اداری، آموزشی، فرهنگی و سایر در زمینی مشخص و یا فرضی طراحی نمایند.تنها محدودیتی که در این بخش در نظر گرفته شده زیر بنای ساختمان و مساحت زمین است که هیچ یک نباید بیشتر از 30000 متر مربع باشد.

منظور از طراحی خلاق و نوآور طرحی است که به نظر شما در آینده ای نه چندان دور از آن به عنوان ایده ای جدید استفاده خواهد شد.ممکن است از نظر شما یک ساختمان با تاسیسات خاص و یا استفاده از انرژی های مختلف نوآور باشد و یا شاید استفاده از انرژی های پاک و یا خانه ای سبز بتواند طرح شما را به آینده پیوند بزند.در هر صورت دانشجویان می توانند هر فکر و ایده ای که دارند را به عنوان یک طرح برای ما ارسال نمایند.

چالش این مسابقه، ارتباط منطقی بین توانایی های جوانان امروز برای خلق ایده های جدید برای زندگی و فعالیت های آینده است. ما در دنیایی زندگی می کنیم که با چالش های اجتماعی بزرگی رو به روست . با در نظر گرفتن تصویر بزرگتر معماران خلاق می توانند مرزها و محدودیت های طراحی را به چالش کشیده و برای حل و فصل مسائل اجتماعی فرهنگی و اقتصادی ایده و راه حل های عملی ارائه دهند. معیار مهم این ایده و طرح ها تطابق کالبدی ، فضایی ، عملکردی و خلاقانه با تم و شعار مسابقه به منظور طراحی فضایی جذاب برای آینده متناسب با نیاز مخاطبان آتی خواهد بود و در این راستا استفاده خلاقانه از رنگ های نیپون و عناصر سازگار با اقلیم و دوست دار محیط زیست و بهره گیری از مفاهیم و تئوری هایی مانند معماری سبز و صرفه جویی در انرژی و پایداری از اصلی ترین معیار های ارزیابی این مسابقه شناخته شده است.

طرح باید در حداقل 3 و حداکثر 4 شیت به ابعاد 50 در 70 سانتی متر بصورت عمودی طراحی و توسط سی دی به آدرس دبیرخانه ارسال شود.در بخش بالا و کنار شیت ها باید مشخصات دانشجو، نام طرح ،کاربری و محل طرح ذکر شود.منظور از طراحی در شیت با ابعاد مشخص نحوه ارایه طرح از لحاظ ابعاداست و پرینت آن بر روی کاغد و یا شاسی و ارسال آن به دبیر خانه نیازی نیست و طرح ها می بایست توسط یک عدد سی دی که شما قبلا" از رایت شدن آن اطمینان حاصل کرده اید به همراه فرم پر شده مشخصات و توضیحات طرح شما باشد.

دانشجویان همچنین می توانند از طراحی دستی و اسکیس برای نمایش طرح خود استفاده نمایند.طراحی طرح در حد ایده بوده و نیازی به ارایه نقشه های اجرایی نیست.دانشجویان می توانند برای دیدن نمونه های ارایه شده توسط دانشجویان از سایر کشورهای آسیایی به آدرس سایت اصلی مراجعه نمایند. همچنین تعدادی از طرح های ارایه شده در بخش پایین همین صفحه برای نمونه قرار داده شده است.

معیار های داوری :

1- مفهوم طراحی ( اظهارات مفاهیم معماری) 30% امتیاز

نوشته شما در مورد طراحیتان اولین بخشی است که مورد توجه و ارزشیابی هیات داوران قرار می گیرد.نوشته شما باید شامل نکات کلیدی طرح و بیان دیدگاه شما باشد.

2- مفاهیم رنگ 15% امتیاز

طرح شما دارای رنگ های مختلف در بخش های مختلف ساختمان است . کافی است شما برای نمایش نوع رنگ ها به بخش منابع در همین سایت مراجعه و کد رنگ را در کنار رنگ بکار رفته در طرح درج نمایید.استفاده از رنگ های مختلف و نحوه ارایه آن در نما، دیوارها و فضاهای داخلی و خارجی ساختمان کاملا" آزاد بوده و تفاوت سلیقه شما درطراحی را به نماش می گذارد.

3- نو آوری در طرح 25% امتیاز

کاربردی بودن طرح :طرح شما می بایست برای کاربری که انتخاب کردید مناسب باشد و برای جامعه مفید باشد.

طراحی فضا: فضاهای داخلی باید بر اساس اندازه و نیاز انسان طراحی شوند.

خلاقیت در ایده : ایده شما باید نوآور، پیشرفته ، خلاق، بدیع و نمایانگر تفکر شما باشد

پاسخ های انتقادی : مداخلات نوآورانه شما می بایست راه حل هایی برای تعامل ارایه نماید

4- تفکر انتقادی و روبه پیشرفت 10% امتیاز

استفاده از یک زبان طراحی جهانی برای ارایه طرح ها مد نظر قرار گیرد و طرح شما قابل ارایه در سطح جهانی باشد و بتواند پاسخ های مناسبی به طر های سنتی بدهد و در نهایت بتواند طرحی را ارایه نماید که برای آیندگان و جامعه نسبت به طر های سنتی مفید تر باشد.

5- مفاهیم طراحی سبز و پایدار20% امتیاز

آب و هوا ، انرژی و آب : بهینه سازی مصرف انرژی

مصالح ساختمانی و محیط زیست : استفاده از مواد سازگار با محیط زیست و تکنیک های ساختمانی با هدف کاهش آلودگی محیط زیست باید مد نظر قرار گیرد.

مصالح ساختمانی و محیط زیست : استفاده از مواد سازگار با محیط زیست و تکنیک های ساختمانی با هدف کاهش آلودگی محیط زیست باید مد نظر قرار گیرد.

تلاش برای نو آوری سبز : طراحی باید به افزایش طول عمر مفید یک ساختمان منجر شود و نوآوری سبز در آن دیده شود.

نمونه هایی از طراحی که بر روی شیت ها قرار خواهند گرفت . شما میتوانید برای مشاهده سایر نمونه ها به سایت اصلی مسابقات آسیایی مراجعه فرمایید https://www.asiayoungdesigneraward.com

ارتباط با ما

آدرس دبیرخانه
تهران , خیابان ناصر خسرو کوچه دکتر مسعود خان - پلاک ۱

کد پستی: 1115614611

info@aydairan.ir

021-33979870-4 داخلی 321

ساعات پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه صبح ۸ الی 16:30

پیام شما ارسال شده است. متشکرم!